İçeriğe geç
Ana Sayfa » Seni Sevenin Yanında Ol SafsAtası

Seni Sevenin Yanında Ol SafsAtası

  Seni Sevenin Yanında Ol Safsatası

  Bu cümle, içeriği bakımından zayıf bir irade örneğidir. Çoğu erkek yokluktan bunu yapabilir. Belki zamanla sevebilirsiniz fakat erkeğin narsisistik yapılanması o kadını kullanmaya yönelecektir, Bu yazıyı okuyorsanız belki de bir erkek olarak başınıza gelmiştir. İlk başta çok sevildikleri halde, terk edilme sıkça karşılaşılan bir durumdur. Genellikle bu erkekler, kadın seviyor diye karşılık vermezler, kötü davranırlar ve sonunda terk edilirler. Üstüne bir de “neden” diye sorarlar.

  İlişkide kalan erkek bir süreden sonra istemese de bağlanır. Yani kimse yoksa o zaman takılayım düşüncesi hatalıdır. İlişki sonunda bağımlı olursunuz onca zaman hiçbir kadınla flört etmediğiniz için şiddetli bir ayrılık acısı yaşamanıza ve onu geç atlatmanıza neden olur.

  Diğer taraftan bunu gösteren sizseniz daha da kötüdür. Tipik bir beta stratejisi ve eşitlik safsatasıdır. Kadınların tehlikeli erkeklere arzu duyduğunu geçmişte anlatmıştık. Hatta, erkekler aşırı sevgi gösterdikçe kadında anksiyete yaratabilir ve ilişkileri daha hızı sona erer. Birçok kadın “sadece beni bulabildiği için birlikte” şeklinde düşünebilir. Asıl önemli olan, sizin onun gözünde ne kadar değerli olduğunuzdur ve bunu sevgi göstererek karşılayamazsınız. Erkek de gerçekten çok sevebilir ve ilişki harika olabilir, ancak genellikle yapılan hata; bu sevginin karşılıksız olduğunun zannedilmesidir. Hiçbir sevgi karşılıksız değildir!

  Erkekler, sevdikleri kadını koruma içgüdüsüyle kolay kolay vazgeçmez ve bağlanırlar. Coolide etkisi diye bilinen yeni kadınlar gördüğünde artan arzu nedeniyle aldatmalar ortaya çıkabilir. Özellikle evde bulamadığı ilgiyi dışarıda aramaya ve heyecanı orada bulmaya çalışabilirler. Bu nedenle, erkeklerde aldatma istatistikleri daha yüksektir fakat bu vazgeçerek yeni bir kadınla duygusal bağ kurma eylemi değildir. Durum biraz da avcılığa benzer. Kendilerinin çekici olduğunu kanıtlamaya çalışırlar.

  Kadınlar için ilişkiler iş anlaşması gibidir

  Erkekler sevgilerini karşılıksız olarak verebilirler, ancak kadınlar bu sevgiyi genellikle sadece çocuklarına karşı hissederler. İlginç bir paradoks olarak çocuklarına karşılıksız verdiği sevgiyi, ileride aşık olduğu erkekten karşılıksız beklerler. İlişki, kadınlar için iş gibidir. Eğer siz ilişkinin gerektirdiği anlaşma koşullarını yerine getiremiyorsanız, kadının isteği zamanla azalır. Bu bilinçli bir tercih değildir. Birçok erkek için anlamsız görünen tartışmaların sebebi budur.

  Örneğin, üniversiteden mezun oldunuz ve iş arıyorsunuz, ancak bulamıyorsunuz veya gelen her işi kabul etmiyorsunuz çünkü bir beklentiniz var. Kadınlar bunu şöyle algılayabilir: “İş bulmak istemiyor, çünkü beni istemiyor, beni sevmiyor ve evlenmek zorunda kalacağım.” Bu düşünce zamanla şu şekle dönüşebilir: “O bunu yapmış olmalı çünkü beni istemiyordu, o zaman ben de onu istememeliyim.” Bu rasyonelleştirme sonunda “Doğru kişi mi?” sorusu ve ayrılma kararıyla sonuçlanabilir. Kadın kararını kolaylaştırmak için olayları büyütme eğilimindedir. Eğer hataya düşerseniz, gün sonunda ayrılığı kolaylaştırmış olursunuz.

  Sonuç olarak, sizin ne kadar sevdiğiniz önemli değildir, asıl önemli olan sizin ona ne kadar çekici geldiğiniz ve kendinizi ne kadar arzulattığınızdır. Bu da pazarlıkla gerçekleşmez. İşte o zaman gidip kötü bir dönemde “Seni kimse benim kadar sevemez, sana aşığım” demek yerine, “Sen daha iyilerini hak ediyorsun, belki bir süre görüşmemeliyiz” demek daha etkilidir ve sağlam bir etki bırakır. Çünkü kadın, düşüncelerini rasyonelleştiremeden bir şekilde o adamdan vazgeçemez. Özetle; erkeğin sürprizler yapması, kendini sürekli geliştirmesi, kadının rahatsız olduğu konularda farklı yaklaşımlar denemesi ve kadının sevgisinin karşılıklı olduğunu fark etmesi önemlidir.

  4.6 39 votes
  Makaleyi puanlamayı unutmayın.
  Subscribe
  Bildir
  guest

  35 Yorumlar
  Inline Feedbacks
  View all comments
  buzdolabı
  Ziyaretçi
  buzdolabı
  2023-07-14 11:10 PM

  hocam yazınızda haklısınız, sevgilim yakın akraba düğününde dans etmiş roman havası oynayan kadın hakkında düşünceleriniz nedir

  Abdullah
  Ziyaretçi
  Abdullah
  2023-08-03 11:31 PM

  İş yerin de bir kız var benim kırmızı hap ile tanışmama vesile olan kız vakasından sonra pek sıcak bakmıyordum bir ilişkiye, üstelik kız güzel değil fakat ilgi belirtileri göstermesi sevgi göstermesi benim de başaka seçeneğimin olmamasından kıza ilgim arttı. Misal iş yerinden bir abla çantamı tutarmısın diye verdiğinde ver ben… Read more »

  Shawarma
  Ziyaretçi
  Shawarma
  2023-09-15 12:10 AM

  Hocam iyi akşamlar, son zamanlardaki ilişkimde inanılmaz zayıfladım ve ağır bir ONEitis yaşıyorum. Durumumun hastalıklı olduğunu düşünüyorum ve belki de psikiyatrik yardım gerekebilir. Kız arkadaşım benimle zor zamanlarımda ilgilenir, shit-test yapar ama sevdiğini de epey güzel belli eder, hediye alır, cinselliği iyidir, feminendir ancak kendi ayaklarının üstünde duracak kadar da… Read more »

  singapur
  Ziyaretçi
  2023-09-29 10:22 AM

  Partnerim yalnız kalmak istemiyor Öldüğümde yüreğimde bir el olsun istiyorum diyor ve bu sen olmalısın diyor sana çocuk yapmak istiyorum diyor bu söylemleri sevgi sözcükleri geçmişte kimseden duymadığım için beni fazlasıyla etkiliyor kadına karşı da ilgim var ama kendisinin çocuğu var dul bense hiç evlenmedim bekar bir erkeğim yaşadığımız yer… Read more »

  rotaryu
  Ziyaretçi
  2023-12-08 9:22 AM

  Dört aydır birlikte olduğum sevgilim kısa süre önce bir sohbetimiz de üç ay kadar sıkıntı yaşayacağım tatil masraflarım beni biraz dara sokacak diye söylemde bulundu ben de spontan bir şekilde nakit avans çek dediğimde bana destek olmanı beklerdim maddi anlamda değil sözel olarak bunu iletmen beni çok mutlu ederdi dedi… Read more »

  rotaryu
  Ziyaretçi
  2024-01-30 9:27 AM
  Reply to  Karanlikruya

  Her tartışmada ısıtıp ısıtıp önüme bu söylemim sürülmekte sen yanımda olmadın benim senden bir maddi isteğim olmadı ama hissedemedim dahi varlığını, benim kimseye ihjtiyacım yok yemin ederim senden bir maddi beklentim yok diyor ama tartışmalarda da ayrı düştüğümüz konularda bana destek olmaktan bahsetme gördük nakit avans çek dedin demekte?Kısa zaman… Read more »

  35
  0
  Would love your thoughts, please commentx

  İlişkiler Üstüne Maskülen Tespitler sitesinden daha fazla şey keşfedin

  Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

  Okumaya devam et