İçeriğe geç
Ana Sayfa » Seni Sevenin Yanında Ol SafsAtası

Seni Sevenin Yanında Ol SafsAtası

  Seni Sevenin Yanında Ol Safsatası

  Bu cümle, içeriği bakımından zayıf bir irade örneğidir. Çoğu erkek yokluktan bunu yapabilir. Belki zamanla sevebilirsiniz fakat erkeğin narsisistik yapılanması o kadını kullanmaya yönelecektir, Bu yazıyı okuyorsanız belki de bir erkek olarak başınıza gelmiştir. İlk başta çok sevildikleri halde, terk edilme sıkça karşılaşılan bir durumdur. Genellikle bu erkekler, kadın seviyor diye karşılık vermezler, kötü davranırlar ve sonunda terk edilirler. Üstüne bir de “neden” diye sorarlar.

  İlişkide kalan erkek bir süreden sonra istemese de bağlanır. Yani kimse yoksa o zaman takılayım düşüncesi hatalıdır. İlişki sonunda bağımlı olursunuz onca zaman hiçbir kadınla flört etmediğiniz için şiddetli bir ayrılık acısı yaşamanıza ve onu geç atlatmanıza neden olur.

  Diğer taraftan bunu gösteren sizseniz daha da kötüdür. Tipik bir beta stratejisi ve eşitlik safsatasıdır. Kadınların tehlikeli erkeklere arzu duyduğunu geçmişte anlatmıştık. Hatta, erkekler aşırı sevgi gösterdikçe kadında anksiyete yaratabilir ve ilişkileri daha hızı sona erer. Birçok kadın “sadece beni bulabildiği için birlikte” şeklinde düşünebilir. Asıl önemli olan, sizin onun gözünde ne kadar değerli olduğunuzdur ve bunu sevgi göstererek karşılayamazsınız. Erkek de gerçekten çok sevebilir ve ilişki harika olabilir, ancak genellikle yapılan hata; bu sevginin karşılıksız olduğunun zannedilmesidir. Hiçbir sevgi karşılıksız değildir!

  Erkekler, sevdikleri kadını koruma içgüdüsüyle kolay kolay vazgeçmez ve bağlanırlar. Coolide etkisi diye bilinen yeni kadınlar gördüğünde artan arzu nedeniyle aldatmalar ortaya çıkabilir. Özellikle evde bulamadığı ilgiyi dışarıda aramaya ve heyecanı orada bulmaya çalışabilirler. Bu nedenle, erkeklerde aldatma istatistikleri daha yüksektir fakat bu vazgeçerek yeni bir kadınla duygusal bağ kurma eylemi değildir. Durum biraz da avcılığa benzer. Kendilerinin çekici olduğunu kanıtlamaya çalışırlar.

  Kadınlar için ilişkiler iş anlaşması gibidir

  Erkekler sevgilerini karşılıksız olarak verebilirler (ya öyle zannederler). Çoğu erkekse çok daha azına karşı fazlasını verir, ancak kadınlar bu sevgiyi genellikle sadece çocuklarına karşı hisseder. İlginç bir paradoks olarak çocuklarına karşılıksız verdiği sevgiyi, ileride aşık olduğu erkekten karşılıksız bekler. İlişki, kadınlar için iş gibidir. Eğer siz ilişkinin gerektirdiği anlaşma koşullarını yerine getiremiyorsanız, kadının isteği zamanla azalır. Bu bilinçli bir tercih değildir. Birçok erkek için anlamsız görünen tartışmaların sebebi budur.

  Örneğin, üniversiteden mezun oldunuz ve iş arıyorsunuz, ancak bulamıyorsunuz veya gelen her işi kabul etmiyorsunuz çünkü bir beklentiniz var. Kadınlar bunu şöyle algılayabilir: “İş bulmak istemiyor, çünkü beni istemiyor, beni sevmiyor ve evlenmek zorunda kalacağım.” Bu düşünce zamanla şu şekle dönüşebilir: “O bunu yapmış olmalı çünkü beni istemiyordu, o zaman ben de onu istememeliyim.” Bu rasyonelleştirme sonunda “Doğru kişi mi?” sorusu ve ayrılma kararıyla sonuçlanabilir. Kadın kararını kolaylaştırmak için olayları büyütme eğilimindedir. Eğer hataya düşerseniz, gün sonunda ayrılığı kolaylaştırmış olursunuz.

  Sonuç olarak, sizin ne kadar sevdiğiniz önemli değildir, asıl önemli olan sizin ona ne kadar çekici geldiğiniz ve kendinizi ne kadar arzulattığınızdır. Bu da pazarlıkla gerçekleşmez. İşte o zaman gidip kötü bir dönemde “Seni kimse benim kadar sevemez, sana aşığım” demek yerine, “Sen daha iyilerini hak ediyorsun, belki bir süre görüşmemeliyiz” demek daha etkilidir ve sağlam bir etki bırakır. Çünkü kadın, düşüncelerini rasyonelleştiremeden bir şekilde o adamdan vazgeçemez. Özetle; erkeğin sürprizler yapması, kendini sürekli geliştirmesi, kadının rahatsız olduğu konularda farklı yaklaşımlar denemesi ve kadının sevgisinin karşılıklı olduğunu fark etmesi önemlidir.

  4.6 42 votes
  Makaleyi puanlamayı unutmayın.

  İlişkiler Üstüne Maskülen Tespitler sitesinden daha fazla şey keşfedin

  Subscribe to get the latest posts sent to your email.

  Subscribe
  Bildir
  guest

  35 Yorumlar
  Inline Feedbacks
  View all comments
  kostok
  Ziyaretçi
  kostok
  2023-07-11 12:07 AM

  selam karanlık rüya, altı aylık birlikteliğim var. cinsellikte her hangi bir sorun yaşamıyorum. beni hiçbir zaman reddetmedi. uyum problemimiz de yok. cinsellikle çok geç tanışmış ve çok fazla birlikteliği olmamış fakat tek gecelik bir kaç ilişkisi olduğunu söyledi. daha sonra benim tanıdığım biriyle böyle bir ilişkisi olduğunu öğredim ve kendisine… Read more »

  kostok
  Ziyaretçi
  kostok
  2023-07-11 12:26 AM
  Reply to  Karanlikruya

  instada aktif değil. günlük yaşamında benle ya da evde ikimizde çalışiyoruz. istersen instayı bile kapatırım diyor. peki sırf bu geçmişindeki olay için ilişkiyi bitirmeli miyim?

  Desperado
  Ziyaretçi
  Desperado
  2024-04-02 3:05 PM
  Reply to  Karanlikruya

  Bu konuda sadık,feminen,rahatsız etmeyecek şekilde giyinen,yeri geldiğinde gitme dediğim burası hoş dediğim yere gitmeyen bos zamanlarının hepsini benimle geçirmek isteyen ama geçmişteki cinsel ilişkilerinden rahatsız olduğum bu konuda ilk başta rahatsız olacağımı bildiği için yalan söylemiş ama üzerine gidince doğruları söyleyen biri için stratejimiz ne olmalıdır?

  Desperado
  Ziyaretçi
  Desperado
  2024-04-02 3:03 PM
  Reply to  kostok

  Kardeşim durum nedir ?

  Sınıf öğretmeni
  Ziyaretçi
  Sınıf öğretmeni
  2023-07-11 1:46 AM

  Sensei, dövmeli kadınlar kolaydır, çabuk yatağa atılabilir desem ne dersin ? Gidip şansımı deneyim mi ? Cevaplarsan sevinirim.

  Sınıf öğretmeni
  Ziyaretçi
  Sınıf öğretmeni
  2023-07-11 4:11 PM
  Reply to  Karanlikruya

  Evet okudum. detaylandirim. Öncelikle dediğin gibi kesinlikle uzun süreli ilişki için değil. Tek gecelik ilişki için dövmeli kızın yanına gidip açıkça cinsellik istediğimi söylesem, dövmesiz bir kadına göre kabul etme oranı yüksek diyorum. Reddetse bile olay çıkartmaz diye düşünüyorum. Ve yatakta sınırsız olduğunu.

  Sınıf öğretmeni
  Ziyaretçi
  Sınıf öğretmeni
  2023-07-11 6:16 PM
  Reply to  Karanlikruya

  Doğru. Haklısın. Risk almam gerekebilir.

  Butcher
  Ziyaretçi
  Butcher
  2023-07-11 12:36 PM

  Abi gizemli olmakla hayatımızdaki olumlu şeyleri göstermek arasındaki dengeyi nasıl kurabiliriz. Özellikle Robert Greene gizemli olmayı öğütlüyor. Sen ise bazı podcastlerinde yeteneklerimizi statümüzü açık açık göstermemiz gerektiğini söylüyorsun. Denge nasıl kurulur?

  Komodor
  Ziyaretçi
  Komodor
  2023-07-14 11:35 AM

  Sevgilimle 9 aydır beraberiz aynı üniversitede okuyoruz ve aynı liseden mezunuz her seferinde beni çok sevdiğini söylese de ve ne istersem yapsa da ben ona hala guvenemiyorum.En ufak hatalarında çok büyük sorunlar çıkartıyorum ona rağmen beni hiç bırakmadı.Bir kere ayrılma aşamasına geldik.Bu yazınızda kadının sevgisinin karşılıkli olduğunu söylemişsiniz benim hiç… Read more »

  herhangibiri
  Ziyaretçi
  herhangibiri
  2023-08-03 2:58 PM
  Reply to  Komodor

  Böyle bir kızı pek kolay yakalayamazsın, aynısını sen yaşasaydın burada uğraşma diye şeyler atılırdı, hala seninleyse biraz kıymetini bilmek gerekebilir.

  Ahmet
  Ziyaretçi
  Ahmet
  2023-07-14 1:45 PM

  Kadınlarla tanışma platformunda, beni aşırı çekici bulan bir kızla tanıştım. Tanıştığım günün akşamı aşırı duygu içeren fotoğraflarım, videolarım ve mesajlarım sayesinde sexting yapmayı başararak kızla birlikte olmak istediğimi söyledim. Haftaya bir gün yanına geleceğimi söyledim. Aramızda sadece 3 saat var. Lakin bir gün mesajıma bakmayıp görüldü attı sonunda. İlgisi gitmişmidir,… Read more »

  35
  0
  Would love your thoughts, please commentx

  İlişkiler Üstüne Maskülen Tespitler sitesinden daha fazla şey keşfedin

  Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

  Okumaya Devam Edin