İçeriğe geç
Ana Sayfa » Genç Erkeklere Tavsiyeler

Genç Erkeklere Tavsiyeler

  Genç Erkeklere Tavsiyeler

  Geçen şöyle bir soru geldi ve üstüne şöyle bir podcast yaptık.

  “Abi 18 yaşındayım kendimi nasıl geliştiririm?”

  Madem öyle genç erkeklere tavsiyeler konusunda 1-2 öneri de bulunalım. Öncelikle bu soru 30 yaşında birinden gelseydi düşüncelerim farklı olurdu fakat 20lerinde bir erkeğin çekicilik değeri fizikselikle ilişkilidir.

  İlişkilerde soru şudur: Masaya Ne Koyacağım?

  Kadın gençliğini koyar, çünkü güzel ve çekicidir. Kadın doğuştan bir değerdir. Instragramda birkaç foto ve 3-5 anlamsız “sevgilim terk etti, keyfim yerinde” gibi cümlesiyle binlerce takipçi yaptıklarını görebilirsiniz. Demek ki erkekler için güzellik ve gençlik önemli bir parametredir. Şu makalede de erkeklerin hangi yaşta olursa olsun 20 yaşında kadınları seçmek istediğini görebilirsiniz.

  Kızların çevresinde o yaşlarda çoğu erkek aynıdır. Fiziksellik harici kıyaslayacakları bir özellik olmadığı ve paranın/statünün önemini fark edemedikleri için fizikselliğe yönelirler. Fiziksel niteliğe göre seçim dürtüsel ve kısa sürelidir. Bu dönemde ilişkiler genelde uzun sürmez ya da kadınlar dürtülerini uyarıacak kadar üst seviye bir erkek bulamazlarsa birçok uydu erkek yaparak çevrelerinden yararlanmaya çalışır. Çünkü kadının çevresinde kendilerine yaranan, efendi modunda aynı tip bir sürü erkek vardır ve kadının temel stratejisi güvenliğini sağlayacak beta erkekleri çevrede bulundurmaktır.

  Bu aşamada kendinize şunu sormalısınız: Ben masaya ne koyacağım?

  20li yaşlarında başında erkeğin elinde rekabet için statü veya para yoktur. Entelektüel düzeyleri düşüktür ve kartlar eşit dağıtılmamıştır. Siz eşitliği belki 35-40 yaşında sağlayacaksınız(erkeğin pik yılları) fakat o dönemde hem erkek hem kadın dünyasında muhtemelen çok geridesiniz. Özellikle de feminen hayallerle, hissettiğini söyle, duygularını ifade et, dürüst ol zırvalarıyla beyni yıkanmış erkek üst üste hatalar yapar durur.

  Önceliğimiz Ne Olmalı?

  Bu yaşlarda fiziksel niteliklerinizi geliştirmek önceliğiniz olmamalıdır, yani pua diye çıldırmak yerine fırsat geçtikçe kadınlara yönelin derim. Aksi halde 30 yaşınıza geldiğinizde muhtemelen bir ruh eşi saplantısı yaşarsınız ve yaşıtlarınız kaybettiğiniz zaman yüzünden sizi statü açısından geride bırakabilir.

  20 yaşınızda aynı olduğunuz arkadaşınız 30 yaşında CEO olursa hem seçtiği hem de birlikte olduğu kadın kitlesi değişecektir. Çünkü eşleşmelerden her türlü partnerin aynı sosyo-ekonomik düzeyden bulunduğunu biliyoruz. Tabii aksi de hatalı, tamamen işe-güce kendinizi verirseniz, bu sefer de kadınlara nasıl yaklaşacağınızı bilemezsiniz.

  Önceliklerde yaş da önemlidir. 17 yaşındaysan ve üniversite sınavı önündeyse, tek amacınız bu olmalıdır. Çünkü oradaki başarın senin temel statünü belirler.

  Ne yapmalıyız?

  Çoğu kişi şöyle düşünebilir “statü, para, eğitim” evet ama bunlar uzun süreli stratejidir. Kısa sürede entelektüel düzeyini, paranı veya eğitimi iyileştiremezsin. Statü taş üstüne taş koymaya benzer. Kırmızı hap hataları yazı dizisinde anlatmıştık. Kısa sürede yapabileceğin en önemli konu “fiziksel ve sosyal yeteneklerdir.” İlginçtir ama yaşla hücre yenilenmesi ve testosteron nispeten düştüğü için zorlaşır.

  1) Vücuda odaklanılmalıdır. Fit olun! Obezliğin erkek için hiçbir özürü yoktur. Statünüz yüksek bile olsa fit olmamak size potansiyelinizin yarısını kaybettirir. Ağırlık kaldırmak bir erkeğin kısa vadede toparlayacağı tek niteliktir. Minimum özelliklere sahip olmadan cinsel piyasada şansınız yoktur. (Şeyler Yazım.)

  2)Sosyal yetenekleri geliştirmek gerekir. İleride reddedilmek koyabilir ama erken yaşlarda tecrübe sahibi olmak gelecekte kadınları daha iyi tanımanızı sağlar ama tanırken de aşırı duygusal bağlar geliştirmemeli oneitis batağına girmemelisiniz.

  Günümüzde sosyal medya ile kişilerin birbiriyle tanışma ihtimalleri oldukça azaldı. Adam belki sadece tipim kötü sanıyor ama kadına ulaşamama sebebi sosyal yetenekleri oluyor. Zaten kadınla tanıştığında başarı oranın %10, “seni beyendim, tanışğabilri miyiz?” diyerek bunu %3’e çekiyorsunuz.

  3) Giyinmeyi ve tarz yaratmayı öğrenin. İyi vücutta kıyafetler daha iyi oturur ama iyi kıyafet seçmek tecrübe gerektirir. Özellikle modest-man, alpha-m. gibi youtube kanallarını takip ederek başlayabilirsiniz.

  4) Negatif bütün topluluklardan uzak durun. Toz pembe görün demiyorum fakat ağaç yaşken eğilir ve kararlarınızda inanmak istediğiniz küçük topluluklar etkindir. Eğer negatif bir topluluğa girerseniz, örneğin insel veya mgtowlarla önce tanışırsan başarısız olursunuz. Çünkü bu topluluklar çözüm üretmek yerine size başarısız olmanız üstüne reçete yazarlar. Bunu da çeşitli korelasyonlar üstünden %100 gerçek gibi satabilirler. Örneğin kadınların yakışıklı erkekleri beğenmesi gayet normaldir ama bunu “sadece yakışıklı erkekleri” tercih ederler gibi çarpıtabilirler.

  Negatif Çevre Negatif Düşüncelere Neden Olur.

  Kişinin kendine özgüveni çok önemlidir, özellikle mevcut çevrenizden ve gerçek-ideal benlik farkınızdan oluşur. Yani idealde olmak istediğiniz kişi gerçekte olduğunuza ne kadar yakınsa o kadar özgüvenli olursunuz, eğer idealinizde olmak istediğiniz kişi için amaç sarfedemezseniz doğal olarak gerçek kişiliğinizle olan uçurum açılır ve özgüvensiz olursunuz işte bu, bulunduğunuz toplumsal grupla ilişkilidir. Çünkü bireysel gibi düşündüğünüzü sanırken aslında grup normlarını benimsersiniz. Bu grup negatifse negatif olursunuz, pozitifse pozitif olursunuz. Pozitif hissetmek anlıkken, negatif hisler uzun sürelidir. Bu yüzden mutluluk birkaç dakika, depresyon aylarca sürer.

  Şurada ilginç bir literatür araştırması var. Kendini kandırsa bile negatifliğe kapılmayan bireylerin özgüveni yüksektir ve statü, cinsel seçilim, para konusunda daha başarılı olur. Çünkü amaçları bellidir, dikkatleri dağıtılamaz. Odaklı düşündükleri için hedeflerine ulaşabilir. Farklı görüşler üstünden erkeğin özgüveni yayınında da bundan bahsetmiştik.

  Her şeyiniz kötü de olsa inandıklarınıza çabalayarak birey olabilirsiniz. Bu yaşta insel topluluğuna karışırsanız başarısız olmak kaçınılmazdır. Pozitif bir toplulukta olursanız illaki en azından bir kadına ulaşırsınız. Çünkü pozitif düşünceler motivasyonu, motivasyonsa emeğe ve başarıya neden olur. Samual Beckett’ın cümlesi hayatınızın temelinde olsun:

  Hep denedin, hep yenildin. Olsun. Gene dene, gene yenil. Daha iyi yenil.

  Cinsel başarınızdan her zaman siz sorumlusunuz.

  Başarısız insanları buldunuz ve kendinizi güvende hissettiğinizde sorunlarınız çözülmez. Gerçek ne olursa olsun sadece cinsel piyasada elenmiş olursunuz. Cinsel başarısını sağlayan adam isterse para yüzünden bunu yapmış olsun, yine başarılıdır. Cinsel devamsızlığın evrimde özürü yoktur. Çoğuna bakın genel stratejileri çevrelerini de kendilerine benzetmektir. Şuradaki makaleye göre;

  Kişi kendi özgüvenini çevresine göre belirler, eğer çevreniz de herkes başarısızsa siz de kendinizi normal hissedersiniz, işte bu gibi komünlerin problemi budur. Çünkü bireysel başarısızlıklar kişiyi kötü hissettirir, çevre de kötüyse problem yokmuş ya da zaten “norm” buymuş gibi algılanır.

  Toplumsal çalışmalar zekada da benzer şeyi gösteriyor, çevrenden ne görürsen o olursun. IQ 130 da olsa varoş bir çevredeysen bunu kullanamazsın. Bordiue buna habitus diyordu. Yani sen öğrenilmişliklerin sebebiyle algıların değişmediği için kendince olayları yorumluyorsun. Bir esere baktığında varoşsan anlatılanı, entelektüel çevreden geldiysen tekniği kavrıyorsun. Aynısı cinsel strateji için de geçerlidir.

  Özetle;

  Hep denedin, hep yenildin. Olsun. Gene dene, gene yenil. Daha iyi yenil.

  (Siteye destek olmak için üye olabilirsiniz. Makaleyi oylamayı ihmal etmeyin.)

  4.5 31 votes
  Makaleyi puanlamayı unutmayın.

  İlişkiler Üstüne Maskülen Tespitler sitesinden daha fazla şey keşfedin

  Subscribe to get the latest posts sent to your email.

  Subscribe
  Bildir
  guest

  119 Yorumlar
  Inline Feedbacks
  View all comments
  entropi virtüözü
  Ziyaretçi
  entropi virtüözü
  2022-08-16 10:53 PM

  kırıklığına uğradım .bu mavi haplı bir hayalmiş.şimdi bunlar incel argümanları falan deme lütfen.bahsettiğim şey tip her şeydir değil.sorum tam olarak şu:kadınlar fiziksellikten tahrik olur ve bu özelliğe sahip biriyle çiftleşmek ister tamam(özellikle ilk anlarda.)ama para ve statü kadınları tahrik etmez ve onlarda saf bir çiftleşme isteği uyandırmaz.Bir kadın üst seviye… Read more »

  servetsayar
  Ziyaretçi
  servetsayar
  2023-04-05 12:19 PM

  karanlıkrüya sen bu ortamlarda bulunduğun için fikir almak istiyorum.. bu yıl üniversitede son yılım. askere gidene kadar yazın antalya’da ingilizce konuşmamı geliştirecek ne gibi işleri tavsiye edersin? antalya merkezde olacağım amcamlarda kalacağım için konaklama kira falan sorun olmayacak tek niyetim ingilizcemi geliştirmek konuşmakta biraz zayıf kalıyorum anlamada okumakta sorun yok… Read more »

  knife
  Ziyaretçi
  knife
  2023-04-21 10:26 PM

  Sosyal yeteneklerden, becerilerden tavsiye olarak hangisini örneklendirebiliriz günümüzde en işe yarayacak?

  kerem
  Ziyaretçi
  kerem
  2023-07-22 9:19 PM

  Selam,yaklaşık 3 ay önce ilişkim karşı tarafın isteğiyle bitirildi.Bloğu okudukça bir şeyleri fark ediyorum.İlişkim 1.5 yıla yakın sürdü ve bu benim 2.sevgilimdi. Tanıştık ve 2 hafta içinde onunla yattım. Birbirimizin ilkiydik ve yoğun seks dönemi 3 ay kadar sürdü. Öncelikle sormak istediğim şey bu kadınla konuşurken herhangi bir düşünce yoktu… Read more »

  kerem
  Ziyaretçi
  kerem
  2023-07-23 3:58 PM
  Reply to  Karanlikruya

  Anladım, peki şuna ne dersiniz? Ben bu kızı pek çekici bulmuyordum ve benim de dönem dönem soğuduğum,özellikle bol seksle geçen günlerden sonra evime dönünce içimden acaba sevmiyor muyum, bu soğukluk sevsem olmazdı dediğim vakitler oldu ve hiç mesaj atmasını, aramasını istemiyordum, onunla ilgilenmek istemiyordum. Bu soğuma evrelerinden sonra da kavgalarımız… Read more »

  kerem
  Ziyaretçi
  kerem
  2023-09-12 5:06 AM

  app store”a uygulama çıkarmayı düşünüyor musunuz?

  119
  0
  Would love your thoughts, please commentx

  İlişkiler Üstüne Maskülen Tespitler sitesinden daha fazla şey keşfedin

  Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

  Okumaya Devam Edin