İçeriğe geç
Ana Sayfa » 2 Erkek Arasında Kalan Kadınların Psikolojisi Nedir?

2 Erkek Arasında Kalan Kadınların Psikolojisi Nedir?

  Kadınlar Neden 2 Erkek Arasında Kalır?

  2 erkek arasında kalan kadınlar 2sine de arzu duymuyordur. Çünkü “arzu” kadınlar için gayet net bir mekanizmadır. Ya vardır, ya yoktur! Yoksa diğer alternatifleri dener. Örneğin biri sempatiktir, diğerinin tipi düzgündür, öteki statü sahibidir. Oysaki hepsini bir erkekte ister. Bulamıyorsa Frankenstein yaratır.

  Erkekler kabul edemese de kadınların çoğu uydu erkek biriktirir, bu sayede esas üreme stratejisini gerçekleştiremiyor da olsa yan stratejisini; yani “ilgi” ve “güven” ihtiyacını karşılar. Kadınlar için güvenlik evrimsel bir adaptasyondur. Yıllar boyu öldükleri, esir alındıkları ve ta.vuze uğradıkları için bunu çok iyi öğrenmişlerdir. Bu yüzden gerçek niyetlerini belli etmeden “tek adamı bağlamaktansa” birçoğunu uydusu yapabilir.

  Tampon Sevgili Nedir?

  Bir erkeğe bağlanmamak için araya başka birini almaya tampon sevgili denir. Bunu yaparken her dönem yeni adaptasyon mekanizmaları ile kendilerini kandırırlar. Günümüzde ise “tampon sevgili” yaparlar. Seçme zorunluluğu yoktur. Daha iyi bir aday yoksa araya tampon görevi görecek ve kadını rahat ettirecek sevgili alınır. Bu, bazen kendilerini istismar edebilen dark triad sahibi alfa erkekten zarar görmemek için de yapılır.

  Bu mekanizma ile kadın kendinin rahatlatır. Suçlu hissetmez çünkü “toplumsal” olarak kabul görmüş bir kavramı kullanmaktadır. Hep dediğim gibi biz birey olarak yaşasak toplum ile uyum sağlar ve kendimizi rahatlatırız. Sonuçta bunu bütün kadınlar yapmaktadır ya da buna inanmak ister. Bu sayede derinden hayalini kurduğu “şövalye arketipli prense” ulaşana kadar kendini kandırır. Aslında aldatmıyor, sadece vakit geçiriyordur ama esas sorun, erkek bunu biliyor mudur? Tabii ki hayır!

  Erkekler Tampon Olduğunun Farkında Değil!

  Kadınlar değerli erkekler için 2. kişi olmayı veya o erkeği paylaşmayı kabul edebilir ama bir erkek asla etmez çünkü erkeğin de evrimsel adaptasyonu kendi çocuğundan emin olmaktır. Seneler önce makalelerle yorumladığımız bakirelik kavramı bile bununla ilişkilidir. Kadın da bunu gayet iyi bilir çünkü zamanında aldattığı için avcı-toplayıcı döneminde kabileden dışlanmış, ilk çağda tarım devrimiyle bakireliğe zorlanmış, orta çağda öldürülmüş veya kliselere sürülmüştür. Özetle kötü hissetmemek, yalnız kalmamak, ilgi almak veya güvenliğini sağlamak için birine sevgiliymiş gibi davranırken, diğerleriyle flört eder.

  Burada erkek siz de olabilirsiniz, bu yüzden bir kadına “sevgilim” demeden ve güvenmeden önce onu en az 3 ay çok da ciddiye almamanızı ve tabak çevirmeye devam etmenizi öneririm. Aksi halde acınası bir erkek durumuna düşersiniz. Bence tampon sevgili olmak cuckold olmaktan farksızdır. Tek başına kalmak daha onurludur. Unutmayın ki değerli erkek olmanın da değerli erkekle olmanın da bir bedeli vardır. Bazen değerli olmak için yalnız kalmak ve hatta sıfırlanmak gerekir. Eğer bunları sağlayamazsanız karşınızdaki kadın bir değer olur ve siz de Frankenstein’in bir parçası haline gelirsiniz. Seçim hakkınız olmaz.

  Gerçek Deneyimler

  Bir kadına olmadan önce kırmızı bayraklarla kadını iyi tanımanız şarttır. Sizin kurallarınıza ve çerçevenize uyup uymadığını tuzak sorularla test etmeniz gerekir. Bu da ancak ilişki başında mümkündür. Yani bazen arkadaşlar şöyle sorabiliyor:

  “1 yıldır beraberiz, bazı sorunlar görüyorum, geçmişini nasıl öğrenebilirim?”

  Öğrenemezsin! Bir kadının en dürüst olduğu zaman dilimi ilk tanıştığınız haftadır, size ilgi geliştirdikçe dürüstlüğünü kaybedecektir. Geçenlerde görüşme yaptığım bir arkadaş da şunu sordu:

  “Sevgilim (20 yaş) benden (22 yaş) önce tek gecelik ilişkiler yaşamış ama bunu tesadüfi öğrendim. 2 senelik sevgilim! Hadi bu kızdan ayrıldık diyelim, 30-35 yaşıma geldiğimde tanıştığım kadınların geçmişini nasıl öğreneceğim? 20 yaşında kız bile bunları yaşıyorsa, onlar neler yaşamıştır ve hiç öğrenemeyebilirim!”

  Her şeyden önce genç bir erkeğin içsel bir mekanizmayla sevgilisinin geçmişini nasıl önemsediğine dikkat edin. Ona şöyle dedim: Eğer bir kadın sorunluysa bu 25’inde de 30’unda da kendini gösterecektir. Evet belki 20 yaşında ne yaptığını bilemeyeceksin fakat sorunlu bir kadın 30’unda da benzer olacaktır. Her nasıl sevgilinin 1-2 sene öncesini öğrendiysen, o kadının da 1-2 sene önce yaşadıklarını öğreneceksin ve oradan kadının paternini anlayabileceksin. Deneyimlerim de bunu gösteriyor. Örneğin bir ilişkimde annesi, terapiste giden kızı için bana şey diyordu: “Kızımı iyileştirdin, harikasın!”

  Kızının eskisi gibi davranması 1 ay sürmüştü! Sonrasında annesiyle kavgalara, kendine faça atmaya devam etti! O dönem annesinin istediği gibi “kurtarıcı” arketipini taşıyamadığım için daha çok üzülmüştüm. Anlıyor musunuz? Erkekte mesele her zaman “kurtarıcı” rolüdür. Bununla mücadele etmelidir.

  Özetle bir şeyler kötü gitmeye başlayacak ve ayrıldıktan sonra önceden neyse yine öyle birine dönüşecek. Depresifse depresif, kaşarsa kaşar olacak.

  Unutmayın, insanlar değişmez. Anca yıllar boyu terapiyle vs. ile biraz iyileşir. Bu yüzden sorunlu insanları baştan elemeniz en doğru olandır.

  Sonuçta tampon sevgililere arzu duyulmaz, bir yerde otoritenizi tanımadığı için sizinle kendini eş görecek ve devamlı rekabet edecektir. Unutmayın bir kadın sizinle devamlı tartışıyorsa, itiraz ediyorsa, tek başınaymış gibi yaşıyorsa sevgiliniz değildir. Sizin yükünüzü azaltmıyorsa, ilişkiniz huzur değil de heyecan ve gerginlik üzerine kuruluysa sevgiliniz değildir.

  Makaleyi beğenmeyi unutmayın. İsterseniz bana viski ısmarlayabilir veya site sponsor olabilirsiniz.

  4.8 27 votes
  Makaleyi puanlamayı unutmayın.

  İlişkiler Üstüne Maskülen Tespitler sitesinden daha fazla şey keşfedin

  Son gönderilerin e-postanıza gönderilmesi için abone olun.

  Subscribe
  Bildir
  guest

  0 Yorumlar
  Inline Feedbacks
  View all comments
  0
  Would love your thoughts, please commentx

  İlişkiler Üstüne Maskülen Tespitler sitesinden daha fazla şey keşfedin

  Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

  Okumaya devam et