İçeriğe geç
Ana Sayfa » Değerli Erkek Nasıl Olunur?

Değerli Erkek Nasıl Olunur?

  Değerli erkek olmak denildiğinde genellikle kadınları gözleriyle etkileyebilen veya çok zengin erkekler anlışabiliyor fakat bu değerli erkek tanımı değildir. Bazıları da “alfa erkek” olarak tanımlıyor fakat bu da yanlıştır.

  Öncelikle Hatalı Bilgileri Güncelleyelim

  Kırmızı hap ekseninde değerli erkek ya da yüksek değer erkek oldukça kapsamlı bir kavramdır ve içinde maskülenite, alfa erkek, kadınlara ulaşan erkek, zengin erkek gibi birçok tanımı içerir. Bu dinamiği seneler önce de anlatmıştık ama tekrar edelim: Kadınlarla yatabilen erkekler değerlidir bu seçildiğinizi gösterir fakat bu değer “number games” dediğimiz sayı oyunundan gelmez. Yani oyunu meslek halini getirip günde 100 açılış yapan erkek kendi başına değerli değildir. Birçok kadını sinyallediklerinizle etkileyerek birlikte olmanız değerlidir. Yani cinselliğe ulaşabilme kapasiteniz önemlidir. Bu da müsriflik ile mümkündür.

  Yine alfa erkek dediğimizde daha çok liderliğe sahip, risk alabilen ve hatta dark triad sahibi erkekleri anlamamız gerekir. Düşünülenin aksine bu erkekler her zaman akılcı değildir, gayet dürtüsel de olabilirler. Eğer dark triad içerisindeki narsisistik, makyavel ve anti-sosyal karışımınızın oranı yanlışsa tehlikeli, suça meyilli bir erkeğe dönüşürsünüz. Değerli olmazsınız. Sadece maskülenite de sizi değerli yapmaz çünkü maskülenite bir çeşit “firmware, yazılım” veya “erkeklik motorudur.” Bunu işleyecek doğru sistem özelliklerine ve zihne sahip değilseniz yine zarar verici niteliklere sahip olabilirsiniz.

  Bazen de zengin veya statü sahibi erkeklerin değerli olduğunu söyleyenler olabiliyor. Yine hatalı. Bana danışanlar içerisinde bazen gayet yüksek statülü fakat kadınlara ulaşamayan erkekler oluyor. Örneğin 40 yaşında, hayatı boyunca çalışmış, patron olmuş erkeklerin ancak 2-3 kadına ulaştığını ve toplumsal yapılanmaları nedeniyle erkenden evlenmiş olduklarını görüyoruz. Hatta buna Bill Gates, Bezos gibi örnekler verebiliriz.

  Böyle erkekleri “işkolik erkek” olarak tanımıyorum. Çevremde de böyle 3 erkekle tanıştım. Firma sahibi olmalarına rağmen aşırı işkolik olmaları boşanmalarına neden oldu. Sonrasında ise ilişki piyasasına resmen çıplak gibi hissederek geri döndüler çünkü hiçbir deneyimleri yoktu. Hatta Dr. Herb Goldberg “Aşk, İlişkiler, Kadın” kitabında bunu “aşırı maskülen” tavır olarak açıklar. Erkek iç dünyasından kaçmak için her zaman dış dünyayı kullanır ve bu da dengesini bozar. Kadınlar da tam tersi dış dünyaya kapalı olmaları nedeniyle dengesizleşirler.

  Peki değerli erkek nasıl olacağız?

  Buradaki sihirli kelimemiz “çizburger!” (Sinek filminden alıntı. 🙂 ) Tabiiki değil, kelimemiz “dengeli olmaktır”, masküleniteye doğru hükmetmek, tip, para, oyun, statü konularının hepsinde ortalama üstü bir yere gelebilmektir. Farkındaysanız üstteki bütün örneklerde aynı sorun var. Ya oyunda ve kadınlarda, ya statüde ya da tipte iyiler. Değerli erkekler hepsinin “çarpımında” iyi olan erkeklerdir. Bu ne demek?

  Varsayalım; 10 üzerinden tip:10, para:10, oyun:0. Toplamı 20 eder. Bir değeriniz var gibi görünür fakat yoktur. Çünkü çarpım önemlidir ve sonucu 0 çıkar. Tabii ki hiç kimsenin oyunu 0 olamaz. Sadece basitleştirdim.

  Şimdi de matematiksel olarak neden sadece tipin, oyunun veya paranın işe yaramadığını anlatalım: Hatta örneği de kırmızı hapı yanlış yorumlayanların abarttığı “statü” üzerinden verelim. Hayatınız boyu çalıştınız, sadece tek kritere odakladınız. Göt-göbek saldınız, kadınlarla hiç iletişime girmediniz. Statünüzü 8 puan yaptınız fakat diğer kriterleriniz çok kötü durumda, yani:

  Statü:8, Tip:4, Oyun:4 olsun 8x4x4=128 puan edecektir. Bunun yerine; statünüzü 4’de bırakıp, arttırdığınız 4 puanı tip ve oyuna aktardınız diyelim: Statü:4, Tip:6, Oyun:6 oldu ve 144 etti. Fark ettiyseniz zayıf olduğunuz konularda gelişmek toplam puanınızı daha fazla arttırmaktadır. Sizi değerli erkek yapacak da budur. Yine tipiniz 10 puan bile olsa yüksek değer bir erkek olamayabilirsiniz. Inceller de burada yanılır. Maalesef her şey tip de değildir.

  Sonuçlar

  Biraz abartılı olsa da erkeklerin %80ni görünmezdir. Burada modifiye olarak kadından kadına tip, statü, oyunda çarpanların değişebileceğini eklemek gerek.

  En yüksek puan 10x10x10=1000 eder fakat bu oran Supermendir ve imkansızdır. Sonuçta insanlar kusurlu varlıklardır. 9x9x9=729 daha gerçekçi bir değer olur. Eğer %20’nin içine girmek istiyorsanız 520-580 puan toplamanız gerekir.

  Buraya kadar değerli erkeği tarif ettik, nasılları cevapladık ama “neden” diye sormadık. Bunu düşünün: “Acaba ben neden bu erkek olmaya çalışıyorum?

  Okuyanlar belki “kadına ulaşmak“, “başarılı erkek” ve “yüksek değer” olmayı karıştırdılar. Buradaki en büyük hata her şeyi kadın üzerinden belirlemek veya değerinizi kadına göre inşa etmektir. Sizin yüksek değer bir erkek olmanız kadınlara ulaşmanızı sağlar fakat kadınlara ulaşmak için yüksek değer sahibi olmak kötü bir amaçtır. Kadına ulaşmak için gerek de yoktur. Amaç kadınlarsa temel oyun (iletişim) bilgisi ve ortalama üstü fizikle rahatlıkla elde edebilirsiniz. Bir konuda başarı için emek vermeniz yeterlidir. Kadınlarla ilgilenirseniz o konuda başarılı olursunuz. İşinizde başarılı olmak, mutlu bir aile kurmak istiyorsanız o konuda çalışmanız gerekir. Yüksek değer erkekse çok daha ileri, çok daha yüce bir durumdur.

  Evet, kırmızı hap acıdır ama her zaman gerçektir.

  Makaleyi beğenmeyi unutmayın. İsterseniz bana viski ısmarlayabilir veya site sponsor olabilirsiniz.

  4.8 45 votes
  Makaleyi puanlamayı unutmayın.

  İlişkiler Üstüne Maskülen Tespitler sitesinden daha fazla şey keşfedin

  Son gönderilerin e-postanıza gönderilmesi için abone olun.

  Subscribe
  Bildir
  guest

  6 Yorumlar
  Inline Feedbacks
  View all comments
  Gümüş Cevheri
  Ziyaretçi
  Gümüş Cevheri
  2024-04-29 12:41 PM

  Yazı için teşekkürler hocam. Aslında. %20 lik dilime kaç puanla girebildiğimizi bilemiyoruz diye düşünüyorum. 8x8x8=512. 512 ile %20 ye girilememesi tuhaf geliyor bana. 800 puan sanki %5i hedefliyor. (9-9-10) lazım. kendimizi değerlendirirken de hatamız olabilir. genelde herkes kendine 6-7 der. ortalamanın bir iki puan üzerinde olmak ister ama değildir. Ortalama… Read more »

  salih yusuf adıgözel
  Ziyaretçi
  salih yusuf adıgözel
  2024-04-30 7:42 PM

  Müthiş bi yazı elinize sağlık hocam. Kısacası yüksek değer erkek, tip para oyun 3’lüsünde zirveye Çıkmış, hayatta bi hedefi olan ve bunun peşinden giden, önceliği kendi ve hedefleri olan erkeklerdir diyebliriz. dün arkadaşlarla sohbet ederken ortamda bi soru atıldı ortaya; “bu hayattaki en çok saygı duyduğunuz insan kim?” düşünüyorum ama… Read more »

  Klugheit
  Ziyaretçi
  Klugheit
  2024-04-30 9:41 PM

  ”Erkek iç dünyasından kaçmak için her zaman dış dünyayı kullanır ve bu da dengesini bozar. Kadınlar da tam tersi dış dünyaya kapalı olmaları nedeniyle dengesizleşirler.” Erkek iç dünyasından kaçmak için dediğinizde burada ki iç dünyadan kastınız nedir hocam ? Kadınların da dış dünyaya çok açık olduğunu görüyorum fakat siz aksini… Read more »

  Mgc
  Ziyaretçi
  Mgc
  2024-05-16 5:03 PM

  Karanlık Rüya yazın resmen kafa açıcı eline sağlık. Peki bize şu net anlatım stilin ile yüksek değerli erkeklerin ortalama kadın tarafından seçilmeme durumunu anlatabilir misin ? Ben kırmızı hap ile oyunu harmanlayan biriyim ve pualardan özel eğitim de alıyorum. Bir pua geçen günlerde Instagram hesabımı inceledi çünkü oyunum sosyal medya… Read more »

  6
  0
  Would love your thoughts, please commentx

  İlişkiler Üstüne Maskülen Tespitler sitesinden daha fazla şey keşfedin

  Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

  Okumaya devam et