İçeriğe geç
Ana Sayfa » Bir Kadının Ayrılma Aşamasında Düşündükleri Nelerdir?

Bir Kadının Ayrılma Aşamasında Düşündükleri Nelerdir?

  Bir Kadının Ayrılma Aşamasında Düşündükleri Nelerdir?

  Geçen gün debede alttaki yazıyı gördüm. Mükemmel bir itiraf gerçekten. Bir kadının doğasını keşfetmesi de diyebilir. Cümle cümle inceleyelim:

  Alttaki yazıda belki de aylar sonra terk edeceği bir erkeğe karşı kendini manipüle eden bir kadının itirafları mevcut. İşte siz de terk edildiyseniz sevgiliniz az ya da çok buna benzer bir şeyler düşündü ama ben bu durumun gerçek olma ihtimalini de yorumlayacağım.

  senelerce mutsuz olduğu halde yalnız kalmaktan korktuğu için ilişkisini bitirememis biri olarak, dinlediğim çoğu kadında da gördüğüm şudur; erkeğe yalnız kalma korkusunu göstermek.

  eğer erkek bu kadın yalnız kalmaktan korkuyor, beni terk edemez, bosanamaz, rest çekemez, dirdir eder ama bir yere gidemez diye düşünmeye başlarsa; gün geçtikçe artan dozda saygısızlığa, ilgisizliğe, umursamazliğa, merhametsizliğe, sorumsuzluğa katlanmak zorunda kalırsın. tersini daha hiç duymadım ve görmedim.

  İşin kadını haklı gördüğümüz boyutuyla başlayalım. Özellikle dark triad karşısında kısa süreli ilişkiden çıkmaya çalışan kadının diyebiliriz. Şurada anlatmıştık, kadının size ilgi duyması ve sizin kötü davranmanız başta koraledir, siz kötü davrandıkça kadın size daha da bağlanır fakat bir süreden sonra noluyor ya der? Benzer durum çoğu kadında görülür ve Dr. Herb Goldberg bunu kitaplarında genellikle işlemiştir. Özetle eğer kadını çok sıkarsanız, kendini gerçekleştirememiş hisseder, hiç sıkmazsanız hipergamiye göre otorite hissetmediği için ilişkiniz yine bozulur. Yani ona nefes almalı fakat aynı zamanda sınırlarını çizmelisiniz, tabii sizinle olmak istiyorsa.

  Şuna dikkat edin: kadın “benimle ilgilenmiyor, kötü davranıyor, ilişkide hep haklı olduğunu düşünüyor” gibi tekrara saran düşüncelere girdiyse tehlikelidir.

  Başta red pill’e giren ve vaadedilenleri gören çoğu erkek de bu hataları, özellikle kötü davranmayı öfke aşamasında yapar.

  Yalnız bu, sizin ona itaat etmeniz ya da yazıda bahsedildiği gibi “yalnız kalma korkusuyla sizi tehdit etmesini” kabul etmeniz demek değildir. Hiçbir kadının size herhangi bir korku yaşatmasına, üstü kapalı ya da açık tehdit etmesine izin vermeyin. Buna cesaret edilmesi bile size saygı duymadığını ya da sınırlarınızı test ettiğini gösterir.

  Çerçeve hep siz de olmalıdır. Emin olun ki bir ilişkide ya siz ya da kadın bu korkuyu yaşar. Eğer o kadın size bunu yaşatmaya çalışıyorsa ve siz bu yemi yiyorsanız, önce shit testler artar, ardında da terk edilirsiniz.

  biz kadınlar sevdiğimiz adam için mücadele ederiz, erkeğin kötü yönlerinin değişmesi için sabrederiz, ilişkide sorun olmasın diye kolayca affederiz, iki güzel lafa yelkenleri suya indirir, sürekli yalan söyleyen adamın bile özrüne inanmak isteriz çünkü kadın ilişkisini düzeltmek ister, adama devamlı şans bundan verir, ondan kopmak vazgeçmek istemez. peki bunca emeğin, didinmenin, kendini paralamanın sonu ne mi olur? hüsran olur, hayal kırıklığı olur, pişmanlık olur…

  Giriş doğru. Burada kadın kötü davranışa katlanamadığı için ayrılma aşamasına çoktan gelmiş, yani erkeğe yalnız kalma korkusunu yaşatsa ve ayrılsa bile o arzu eskisi gibi sürmeyecek ve kadın bunu fark ettiği anda gidecektir. Çoğu böyle davranır ve 2 sebeple vazgeçer.

  1. Siz kadına başta anlattığım gibi devamlı kötü davranırsınız. Kadın kısıtlandığını ve aşırı kontrol altında olduğunu hisseder.
  2. Bazen de her şey yolundadır, kadının ilgisi kaymıştır ve böyle düşünerek kendini sabote etmeye başlar ve erkek de biraz gevşemişken bir anda kadına ilgi gösterir. Oysaki hipergami kendi seviyesine ilgi duymaz, bu yatırım karşılığında kadının sizde soğumasını kolaylaştırır ya da minnet duymasını sağlarsınız. Minnet ayrılık süresini sadece uzatacaktır. Kadında büyük bir değişiklik varsa ve kuşkulanıyorsanız ÖNCE SİZ TERK EDİN. derim. Böylece onun ayarlarıyla oynar, rasyonelleştirmesini engeller, 1-0 öne geçersiniz.

  Erkek kadının çabasını anlayacak durumda değildir, kadına hak ettiği değeri vermez, boyle bir kadın için çabalamaya ihtiyaç duymaz.
  çünkü erkekler kadının yalnız kalma ve kaybetme korkusunu anladıkları için bunu sonuna kadar suistimal ederler. kadını korkusundan sömürürler.

  Burada dark triad bir erkeğin karşı tarafı sömürmesinin muhtemel sonuçlarını görüyor da olabiliriz. Yalnız sıkıntı şu: Gerçekten dark triad sahibi bir erkek durumu bu hale getirmez, öncesinde kendi bitirir. Bitirmiyorsa muhtemelen kadının zannettiğinden daha çaresiz ve mavi haplı bir erkektir. Yine de belirtilen saptama yanlış.

  Çoğu erkek kaybetme korkusunu anladığı için değil, ilişki yatırımını ilişki içinde maliyetli bulduğu için ilgisini kaybeder. Örneğin evlenen erkekler romantizmini kaybeder. Çoğunlukla bu bir suiistimal değildir. Sadece ufak şeyleri görmezler, çünkü kadın ve erkek FARKLIDIR. Erkek ilişki düzgünse rutini bozmaz ama her kadın duygusal iniş çıkış yoksa belli aşamalarda drama yaratır. İşte bu üstteki de bir drama da olabilir. İlişki ayrıntılarını bilmediğimiz için kendi ilişkinizde bunu belirlemek size kalmış.

  Burada ince bir ayrım daha var. Acaba gerçekten böyle sömüren bir erkekten mi, yoksa “beta öder” modunda kendine yetmeyen birinden mi bahsediyor? Yani o erkeğe gerçek arzu devam etseydi, ilgi görmediğini mi düşünürdü, yoksa onun için delirir, kıskanır mıydı?

  Haklı da olabilir ama bizim çıkartacağımız sonuç şudur: “Gerçek arzuyu her ne olursa olsun sürdürdün, bu bir şekilde yok olmuşsa ilişkiyide durmak için bahane üretmeyin, pazarlık yapmayın!”

  bir ilişkide kaybetme korkusu karşılıklı olmalı, biri çok korkuyor diğeri hiç korkmuyorsa; ilişkinin dinamikleri bozulur, özen ve saygı biter.
  ilişki birinin üstüne yıkılır öbürü o yıkıntınin üstünde tepinmeye daha çok onu ezmeye devam eder.

  Tamamen yanlış. Tipik eşitlikçi düşünen kadın doğasının çıktısı bunlar. 2 cinsin arzu dinamiğinin oluşması erkeğin üstünlüğüne bağlıdır. Onu kaybetmekten korkan bir erkeğe, zaten arzu duyulmaz. Bunlar hep son dönemde ortaya çıkan eşit partnerlik düşüncelerinin yansımaları.

  Çerçeve ya kadında ya da erkektedir ama bir tarafta yoğun bir kaybetme korkusu da olmamalıdır. 2 tarafta zaten olamaz. Doğaya aykırıdır. Esas mesele çerçeveyi taşıyan tarafın ilişkiyi doğru yönetmesidir ki ilişki ancak “erkek iyi yönetirse” mümkündür. Başka hiçbir yolu yoktur!

  Emin olun kontrol kadındaysa c.ukold olur, aldatılır ve kapı paspası olarak hayatınıza devam edersiniz. Yanlış yöneten erkek olursa kadın üstteki gibi “ilgi göstermiyor bu erkek bana” der. Sizce hangisi daha kötü?

  Zaten o kadın eziliyor, dayak yiyor, şiddete maruz kalıyorsa ve buna rağmen ilişkiden çıkamayıp böyle yazıyorsa bağımlı kişilik bozukluğuna sahiptir, bozuk şemaları vardır. Tam tersi durum yani erkeğin dayak yemesi zaten tartışmaya bile açık değil.

  kötü bir ilişkiniz varsa ve yalnız kalma cesaretini gösteremiyorsaniz, ondan ayrılırsam kimi bulucam diye onun yaptığı kötü davranışlara katlanmaya devam ederseniz, erkek gittikçe daha da kötü davranacak ve bu korkunuzu size karşı kullanacaktır.

  Harika bir itiraf. Şimdi eski sevgilinizin neden sizden hemen sonra biriyle olduğunu anladınız mı? Buna yalnız kalmaya cesaret” edememek diyoruz.

  Ayrılan hiçbir kadın kolay kolay yalnız kalmak istemez, çünkü doğaları erkek gibi değildir. Bu sebeple daha İlişki bitmeden “monkey branching” dediğimiz 2. bir (uydu) erkekle kendilerini garantiye alırlar.

  uyanın ve kendinize bunu yapmayın, kendi hakkıniza girmeyin.
  yalnız kalmaktan korktuğunuz için size saygısızlık yapan, canının istediği, sıradan, yetersiz, değersiz biriymişsiniz gibi davranan erkeğe tavrınızı koyun, haddini bildirin, sizi üzmesine izin vermeyin hala düzelmiyor, en küçük bir pişmanlık emaresi göstermiyor, bir de üste çıkıp sizi suçluyorsa; hayatınızdan çıkarın. bir daha da şans vermeyin. sizi haketmeyen bir erkeğe paspas olacağınıza, tek başınıza kraliçe olun.

  Aynı tekrar devam etmiş. “Sıradan, yetersiz, değersiz” hissetme döngüsü, tam da önceden anlattığımız Herb Goldberg’ün genel kadın ayrılık dinamiğinin bir çıktısıdır. Hep diyorum, insanlar farklı değildir, çoğunluk benzer hisseder ve davranır.

  Emin olun şöyle düşünen birinin karşısında pişman da olsanız, düzelseniz de o ilişki kurtarılamayacaktır. Bu da erkeklere gelsin: ne olursa olsun ilişkiyi bu aşamaya getirmeyin, ilişkiler bitmeden önce kurtarılır.

  Umarım bu itiraflar ve yorumlar bir aydınlanma oluşturmuştur.

  Makaleyi oylamayı ihmal etmeyin. Siteye destek olmak için sponsor olabilirsiniz.

  4.9 72 votes
  Makaleyi puanlamayı unutmayın.

  İlişkiler Üstüne Maskülen Tespitler sitesinden daha fazla şey keşfedin

  Subscribe to get the latest posts sent to your email.

  Subscribe
  Bildir
  guest

  57 Yorumlar
  Inline Feedbacks
  View all comments
  Berkehan
  Ziyaretçi
  Berkehan
  2023-04-11 12:11 PM

  Merhaba karanlik rüya eğer kız arkadaşımız sürekli “Eğer ben soğuk davranırsam sende bana soğuk davranıyorsun” “Somurttuğumda bana coax yapmıyorsun” “iş yerindeki kızlar hakkında aşırı düşünüyorum beni rahatlatmıyorsun” “Evlilik hakkında konuşunca birden konuyu değiştiriyorsun heyecanlanmıyorsun” “Sanki sürekli ben konuşmak istiyorum” gibi dırdırlar ediyorsa ne yapmamızı önerirsin? Sonuncu hariç onun bu dediklerini… Read more »

  Berkehan
  Ziyaretçi
  Berkehan
  2023-04-13 1:34 PM
  Reply to  Karanlikruya

  Aynı zamanda feminen davranışlarıda var, bana kıyafet alıyor, bazen yemek getiriyor, diğer erkeklere bakmıyor, yazan olursa reddedip bana haber veriyor. Ama diğer taraftan bu kadar dırdırı var. Böyle bir ilişkin olsa ne yapardın karanlikrüya?

  Poseidon
  Ziyaretçi
  Poseidon
  2023-07-01 10:05 PM
  Reply to  Karanlikruya

  ben daha çok erken yaşta erkeği değerli görüp evlenmek isteyen düzgün bir kız gibi yorumladım.bence pek bir sıkıntısı yok kızın. Sadece bol bol comfort testi var gibi duruyor? Admin cevaplayabilirsen sevinirim

  oswo
  Ziyaretçi
  oswo
  2023-05-22 2:39 PM

  kız arkadaşımla aramızda olmaması gereken bir şey oldu ve önce ayrılmak istedi sonra 3 saat sonra geri döndü bugünse 1 hafta buluşmasak olur mu dedi soğuk olursam beni anla dedi anlamı nedir

  Oswo
  Ziyaretçi
  Oswo
  2023-05-24 9:24 PM
  Reply to  Karanlikruya

  Bu hafta buluştuk karanlık rüya, çok iyi geçti ve başka biri olmadığını düşünüyorum fazla dışarlarda takılan bir kız değil ve bir soru daha sormak istiyorum ben her dışarı çıkarken bana yaz diyor yazmayınca trip yapıyor nedir bu karanlıkruya.

  Poseidon
  Ziyaretçi
  Poseidon
  2023-07-01 10:06 PM
  Reply to  Oswo

  çerçeveyi sağlayamamışsın seni bu kadar darladığına göre.

  Berlin
  Ziyaretçi
  Berlin
  2023-07-02 2:35 AM

  Merhaba karanlık rüya 1 yıllık ilişkimden yeni ayrıldım. Daha önceki birkaç kavgamızdada sevgilim bitirmek istediğini söylerdi ve telefonu yüzüme kapatırdı. Fakat ayrılma konusunda ben ona olumlu veya olumsuz bir tepki vermezdim. Daha sonra aradığımda kavga ederken sakin tonda konuştuğum için onu umursamadığımı (genel olarak umursamadığımı ) söyler bu durumdan şikayet… Read more »

  Berlin
  Ziyaretçi
  Berlin
  2023-07-02 2:44 AM

  Bunun üzerine ben de ona ondan ayrıldığımı söyleyerek ilişkiyi bitirdim. Ve asla onu ne aramayı nede yazmayı düşünüyorum. Senden bu süreci değerlendirmeni ve eğer bana ulaşmak veya geri dönmek isterse nasıl tepki vermeliyim önerini bekliyorum. Teşekkürler

  Ertan
  Ziyaretçi
  Ertan
  2023-08-14 9:40 AM
  Reply to  Berlin

  Baristinizmi hocam

  Ftu
  Ziyaretçi
  Ftu
  2023-11-20 2:16 PM

  Merhaba, Daha önce defalarca ghostladigim uzdugum ve en son birlikte bir ilişkiye başladığım kız bugün ayrılmak istedi uzun bir mesaj yazdı. Şuanki yaptığım jestlerin eskiden yapmadığım şeyleri hatırlattığini ve üzüldüğünü söyledi, geçmişi unutamadığını ifade etti. Ne yaparsak yapalim bunları bırakamıyorum dedi. Kendimi kötü hissediyorum,ısrar etmedim aramadım teşekkür edip veda ettim.… Read more »

  57
  0
  Would love your thoughts, please commentx

  İlişkiler Üstüne Maskülen Tespitler sitesinden daha fazla şey keşfedin

  Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

  Okumaya Devam Edin