İçeriğe geç
Ana Sayfa » Kadınlara Ulaşırken Yapılan Mavi Hap Hataları

Kadınlara Ulaşırken Yapılan Mavi Hap Hataları

  Kadınlara Ulaşırken Yapılan Mavi Hap Hataları

  Geçen bir danışandan e-posta aldım, anonim olarak kadınlara ulaşmada mavi hap hayallerini ve bunun nasıl içselleştirildiğini inceleyelim.

  “Merhaba, sizi ve sonrasında da sitenizi ekşi sözlük’te başlıklar arasında gezinirken keşfettim. Şu ana kadar ziyaret ettiğim trp siteleri içinde en olgun olanı diyebilirim.”

  33 yaşındayım yıllardır benimle ilgilenen, arayan, soran, mesaj atan, görüşmek isteyen, hatta açık açık evlenmek isteyen 40 yaş üstü, üstelik çoğu da evlenip boşanmış ve çocuklu (2,3) kadınların olması (yalnız onlardaki bu özgüven akıl alır gibi değil) çok özel bir durum olmadığından bu konuda herhangi bir soru sormayacağım. Z kuşağı ile aramızda zaten uçurum var. Durum böyle olunca geriye kendi yaşıtlarım kalıyor (30 35) Onların arasından da kafa dengi birini bulmak biraz şans. Dolayısıyla kuşaklar arası bir sıkışmışlık var ama bunu kendim halledebilirim.

  Bu tip kadınların temel stratejisinin beta öder olduğunu önceden yazmıştık. Sıkışmışlık durumu göremedim ben, daha çok kendini şartlamışsın. Senin temel amacın zaten genç kadınlar olmalı.

  Kendi yaşıtın kadınlar senin yanında muhtemelen yaşlı görünecektir ve tam aydınlanma çağında oldukları için yalan söylemeye ve beta öder fazında erkek aramaya çalışacalardır ve şu an onlar için mükemmel ve gönüllü bir avsın.

  Kadınlar 30 yaşında birçok erkeğe zaten ulaşmış olurlar. Çünkü kadının 20leri parti yılları gibidir, seçenek çoktur. Erkekse buna 30ların ortasında o da başarıylısa yaklaşır.  

  Z kuşağı ile aranda uçurum olmasının tek nedeni sosyalleşmenin ve çevrenin zayıf olması olabilir.

  Yakın zamanda yaşadığım şöyle bir olay yaşadım. Bende numarası kayıtlı kızlardan birinin sosyal medyada durumunu gördükten sonra tamamen içimden geldiği gibi davrandım. Attığı fotoğrafın altına yorum yazdım.”Çok şık olmuş dedim.” Bu kısa anekdotun görünürde üzerinde bir saniye bile düşünecek hiçbir elle tutulur yanı yok fakat gel gör ki hanım kızımız (z kuşağı, 23 veya 24 yaşlarında) ertesi günden itibaren benimle selamı sabahı kesti. Görünce yol değiştirmeler vb. Yanında gezdirdiği diğer kız arkadaşları da bana tuhaf tuhaf bakmaya başladılar. Alfa, beta, kırmızı hap mavi hap hepsini geçiyorum inanın, insana dokunuyor.

  İçinden geldiği gibi mi davrandın? Yani ona yaklaşan diğer onbin erkek gibi davrandım diyorsun. Erkek nedensel, kadın duygusal davranır. Burada nedensel bir şey göremedim.

  Kadının tepkisinde bir gariplik yok, senin hareketinde var. Kırmızı hapı içselleştirmiş olsaydın, kadınlara iltifat etmenin gereksizliğini, heleki parti yıllarında 23 yaşında bir kadına bunu yapmanın büyük bir aptallık olduğunu bilirdin. Kadın bunu mesaj kutusu dahil olmak üzere binlerce defa duyuyor. Tinder açsa 100 kişiyle eşleşiyor. Senin özelliğin nedir?

  “Benim amacım sosyal medyada kızı ‘stalk’layarak iltifat yoluyla düşürmeye çalışmak değilken sanki öyleymiş gibi bir duruma düştüm.“

  Üzgünüm ama tam olarak yaptığın “ilfitat ederek efendi adam görüntüsü çizmek” olmuş. “Aslında seninle hiç ilgilenmiyorum, sadece fotonu beğendim!”

  “Halbuki görürsün, beğenirsin, yorum da yazabilirsin, alt tarafı bir Fotoğraf. İçimden geldi, yazdım.”

  Senin “içimden geldi” gibi bir lüksün yok. Arzu bu şekilde çalışmıyor.

  Seninki kendine gaslighting uygulama yöntemi. İstediğin o kadını elde etmekti fakat “alt tarafı bir fotoğraf” diyerek hafife alıyorsun. Düşündüğün değil, yaptıklarının kadında ne uyandırdığı daha önemli. Böyle yaptığın anda kadın “al işte bir tane daha?” diye düşünüyor.

   ” Benim arzu ettiğim tepki nedir? İltifatımın kızın hoşuna gitmesi. Böylelikle erkeklik gururum okşanmış olacaktır. …Yarın da içimden gelir başka bir kıza kahve ısmarlarım. Kabul edip gelirse, gelmezse sıkıntı yok ama örneğin bunu gidip kız arkadaşlarına alaylı bir biçimde anlatırsa, …o zaman kendimi kötü hissederim.

  İltifat, bir şey ısmarlama gibi gereksiz döngülerin mevcut. Kadına bir şey vererek “arzu” oluşturmaya çalışman hata. Bu şekilde ancak “minnet” oluşturursun. Amacın iltifatının beğenilmesi değil, o kadının seni arzulaması olmalı ve bunun yolu iltifat değil.

  Arkadaşlarına anlatır çünkü diğer 13535 kişiden birisin, %20lik Berkacanların değil, %80lik dilimdeki Rahmilerin içindesin. Opsiyonlu 23 yaşındaki kadının nasıl bir yaşamı olduğu hakkında pek fikrin yok. Onu özel gördüğün için onun da sana öyle davranmasını istemişsin. Şöyle düşün. “Günde 1500 kişiden iltifat alsan, o kişiler senin için özel olur muydu?”

  Ne ilginçki sana ilgi duyan kadın iltifatını anlamlı bulur ve genelde pozitif dönüş yapar. Çünkü onore olmuş hissedecektir. Senin durumun tipik “efendi erkek” sendromu diyebilirim. Kadınla arzu için pazarlık yapmışsın fakat bunu itiraf edemiyorsun.

  Böyle bir senaryoda piçin sırrı nedir onu da bilmiyorum. İnadına kızın bütün fotoğraflarını beğenmek mi? Kızın yanına gidip hayırdır ne o küs müyüz diye pişkin pişkin gülmesi mi? Başka bir hatun koluna takıp ona caka satmak mı? Kız başını çevirip yolunu değiştiriyorsa aldırmayıp aynısını ona yapmak mı?

  “Bana ilgi duymayan bir kadını etkilemek için ne yaparım” sorusu bunlar.

  Cevap: Hiçbir şey yapmamalı ve diğer kadına geçmelisin. Amacın bir kadını etkilemek değil, senden etkilenen kadınlar içinde tercih yapmak. Sana ilgi duyan kadını da rekabete sürükleyip, korku oyununa çekmen kazandıracaktır, kafasını çeviren kadın için pek şansın yoktur.

  Bir diğer sorum, seni baştan çıkarmaya çalışan bir kadına karşı tüm soğukkanlılığınla tepki vermemek, hemen yelkenleri suya indirmemek midir asil olan davranış biçimi? …diyelim bir kadının seni bir şekilde baştan çıkarmaya çalıştığını farkettin ve çizgi filmlerdeki gibi uluyan gözleri yuvalarından fırlamış bir kurda dönüştüğünde kadın tarafından abazan olarak görülme ihtimalin var. Ben bu tür hareketlere karşı genellikle geri duruyorum. Atlamam. Bu karşı cins tarafından çekingen, utangaç, özgüvensiz, tutkusuz olarak algılanır mı? “

  Gerçek dünyada ilk tanıştığınızda kadınlar erkekleri baştan çıkartmaz, o senin görevin. Kadın reaktif, erkek proaktiftir. Amacın normal davranarak kadınla iletişim kurmak olmalı, soğuk veya tam tersi aşırı sıcak davranış kadınları iter.

  Bir de şöyle bir şey oluyor. Beş dakika önce beni baştan çıkarmaya çalıştığını düşündüğüm kadın beş dakika sonra uysal ve namuslu bir ev kedisine dönüşebiliyor. … belki ben de ona karşılık verip yakınlaşmaya başladığım an kaçacak, beni deniyor bilemeyiz öyle değil mi?

  Seni denediği filan yok, o an ilgisini çektiğin için dürtüsel olarak bakmış. Hepsi bu. 5 dk sonra ilgisini kaybediyor olabilir ya da bir sevgilisi olabilir. Bir kadının sana bakması senden etkilendiğini belki gösterir fakat sana olumlu tepki vereceğini göstermez ama sen her durumda şansını deneyebilirsin. 

  Üçüncü ve son sorum ise biliyorsunuz genellikle kadınlar konusunda bir erkekten tavsiye aldığınızda konuşabildiğin kadar çok kızla konuş, tek bir kıza bağlanma… fakat, sizinki benzeri platformlarda, asla kadınların peşinden koşma. onlar senin peşinden koşsun. Hem atılgan ol, yeni insanlarla tanış, kızlara karşı olan reddedilme korkunu yen, sosyal ol vb. diyorsun hem de kadınların peşinden koşmak yanlıştır, romantik ilişki için ısrar etmek racona terstir vb minvalinde laflar ediyorsun.

  Bu tür akımlardan soğumamın sebebi işte bu kendi içinde paradoks barındıran öneriler hocam. Ben çaba sarf etmezsem kızlar nereden ayağıma gelecek? Flüt ile mi çağıracağız? Yerinde durmak gibi geliyor bana, armut piş ağzıma düş hesabı. Ben kendimi ağırdan satayım ama hatunlar benim ayağıma gelsin.

  Tam olarak neresi paradoks anlayamadım. Kendin de söylemişsin “kadınlarla konuşmaya çalışmak” emek sarf etmek olmuyor mu? Kadınlar kendi gelmeyecek, sen de uğraşacaksın. (Geçmişte “bir kadın için mücadele edilmesi gerektiği miti” diye bir şey yazmıştık.)

  Amaç kendini ağırdan satmak değil. Bahsedilen “sana ilgi duymayan kadına yatırım yapmak” yanlıştır durumudur. Temel hedefin cinsellik olmalıdır ve baştan ilişkiye hazır görünmemektir. Kadın eğer hak ediyorsa, kırmızı alarmları yoksa, seni ikna edebilirse uzun süreli ilişki sağlamalısın. Çünkü senin vereceğin en değerli şey ilişki ve kaynak sağlamak. Kadının vereceği en değerli şey cinsellik.

  Muhtemelen hiç yaşamadığın için tek yolun sana öğretilen “kadına iyi davran, güven ver, onun yanında ol, eğer kadın seni severse, ilişki yaşar” mottosu olduğunu düşünüyorsun. Oysaki kadın arzu duyuyorsa en güvensiz ortamda seninle cinsellik yaşar ve devamını ister.

  ” Bilirsin Chase Amante adlı blogger pua ”don’t chase girls” çıkış noktasından ilerler hep yazılarında ki kendisine hiç katılmam. Brad Pitt veya Tom Cruise değilsen böyle bir lüksün olmadığına inanıyorum erkekler açısından.

  Ünlü biri olmana gerek yok. Kadınları değil, mükemmeli yakalamak temel hedefin, kadınlarsa yan ürün olmalıdır. Bu kadınlarla hiç ilgilenme anlamına gelmez. (Diğer sorunla sebebini açıklayacağım.)

  Son olarak, bu tür yazı içeriklerinde hep gördüğüm şey, bütün o yazılan yüzlerce sayfa makalenin ana fikrinin ”en ufak bir hatada elenirsin” olması. Eğer Hollywood aksiyon filmlerindeki gibi mavi kablo yerine kırmızı kabloyu kesip en ufak bir hatada eleneceksek, bir bakış, bir söz, bir mimik, bir reaksiyon, bir duygu durumu, ruh hali vb. öyleyse bunca emeğe ve eziyete ne gerek var?

  En ufak hatada elenirsin diye bir şeyi hiçbir yazımda söylemedim. Ufak hataları görmez, “bir kadına” baştan sırf güzelliği yüzünden devamlı ilişki yatırımı yaparsan elenirsin. O zaman mavi kablonun kendisi sen olursun.

  Son olarak kadın-erkek veya dişi-erkek ilişkilerinde erkek doğada genelde harcanan, performans yükünü taşıması gereken taraftır. Bunun yolu da erkeğin kendi hayalleri peşinde kendini geliştirmesidir. Temel hedefin kadınlar olursa bunu gerçekleştirdiğinde geriye bir hedef kalmaz ve harcanan taraf olursun.

  Sitenin gelişmesine yardımcı olmak için üye olabilirsiniz. Makaleyi oylamayı ihmal etmeyin.

  4.7 43 votes
  Makaleyi puanlamayı unutmayın.

  İlişkiler Üstüne Maskülen Tespitler sitesinden daha fazla şey keşfedin

  Subscribe to get the latest posts sent to your email.

  Subscribe
  Bildir
  guest

  31 Yorumlar
  Inline Feedbacks
  View all comments
  Antep'li
  Ziyaretçi
  2021-10-19 12:14 AM

  ”Senden etkilenen kadınlar içinden tercih yapmak” bu söz çok hoşuma gitti. Genel olarak anladığım kadarıyla; kadınlara kendimizi sunuyoruz, bizi seçen kadınlar arasındansa, kendimize kadın seçiyoruz :D. Aslında çok basit ve mantıklı görünüyor :D.

  Bicion
  Ziyaretçi
  Bicion
  2022-02-13 1:44 PM

  Hocam opsiyonlar ve tabak çevirme ile ilgili düşünceleriniz nedir? Kendinden düşük kızlarla takılarak opsiyon yaratıp bolluk zihniyeti bana uymuyor yani ne bileyim felaket azgında olsam kendimden 1 puan düşük kıza pas atmam kendimi o kadar düşük görmüyorum sizce yanlış mı? Yalnız takılmayı tercih ederim. Bir kaç güzel kız bulup tabak… Read more »

  Not Elegance Gentleman
  Ziyaretçi
  Not Elegance Gentleman
  2022-04-21 1:26 AM

  selam, hayatın ne getireceği belli olmaz tabii ki, sağlıklı olduğumuz sürece, işleri yola koyunca evlilik planımı 35 yaşlarında düşünüyorum , 35-40 yaşlarıma geldiğimde kendimden küçük kızları nasıl bulacagım. Örnek vereyim, 25 yaşındaki bir kızla takılıyorum ancak kızın babası beta. büyüğüm diye yarın öbür gün evlenmek istesem bu herif kızı bize… Read more »

  Not Elegance Gentleman
  Ziyaretçi
  Not Elegance Gentleman
  2022-04-21 1:58 AM
  Reply to  Karanlikruya

  Ne bileyim hocam, kafamda hep bi evlilik şartlandırması var nedense. Sanki bir yaştan sonra kesinlikle evlenmem gerek, evlenmessem toplum tarafından güçsüz erkek olarak algılanırım gibi düşünüyorum, saygılar.

  revolutionistmale
  Ziyaretçi
  revolutionistmale
  2022-10-05 10:17 PM

  Merhaba karanlıkrüya. Soruma özel yazın olmadığı için buradan sormak istiyorum: İş yerinden bir hatunla birlikte olup ilişki yaşamak mantıklı doğru mudur? Şu an ofisteki hatunlardan 3 tanesi bir hayli yürüme davetiyesi veriyorlar. Nedeni maskülen niteliklerimle sinyalleme yapmam ve bu tabi diğer heriflerin de zoruna gidiyor. Her neyse iş yerinden hatunla… Read more »

  revolutionistmale
  Ziyaretçi
  revolutionistmale
  2022-10-06 10:14 PM
  Reply to  Karanlikruya

  İş yerinden herhangi bir hatunla birlikte, yemek yediğin yere pislemek gibi birşey olmaz mı? KH mantığı bu tabiri kullanıyır diye biliyorum(yeme yediğin yere pislemek) Bir de biliyorsun feminen düzen sayesinde hatuna birşey olmaz ama benim işten çıkartılma riskim mevcut olmaz mı? Açıkçası bu statülü iş ve para 3 hatunun toplamından… Read more »

  revolutionistmale
  Ziyaretçi
  revolutionistmale
  2022-10-07 11:17 PM
  Reply to  Karanlikruya

  İşe yeni başladım. Hatunlar benden küçük. Fiziksel niteliklerim ve oyunumla maskülen sinyalleme yapıyorum. Açıkçası böyle bir ilişki (seks ya da uzun süreli ilişki) duyulur diye korkuyorum. Uzun süre işsiz kaldığımı belirtmeliyim bu arada.

  ces
  Ziyaretçi
  2023-04-19 2:06 PM

  42 yaşındayım evlilik düşünüyorum aile bireyleri araştırıyorlar ve 35-36-37 yaş bandı dul yada ileri yaş kızlar radarlarına takılıyor öneriliyor reddediyorum görüşmeden sebebide ben hiç evlenmedim ve bekarım av olmak istemiyorum. Tipim genç gözüküyor fiziğimde iyi çalıştığım yerde beni etkileyecek kadın modeli hiç yok avlanamıyorum hep evli ve sıradan kadınlar yada… Read more »

  31
  0
  Would love your thoughts, please commentx

  İlişkiler Üstüne Maskülen Tespitler sitesinden daha fazla şey keşfedin

  Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

  Okumaya Devam Edin