İçeriğe geç
Ana Sayfa » Seni Sevenin Yanında Ol SafsAtası

Seni Sevenin Yanında Ol SafsAtası

  Seni Sevenin Yanında Ol Safsatası

  Bu cümle, içeriği bakımından zayıf bir irade örneğidir. Çoğu erkek yokluktan bunu yapabilir. Belki zamanla sevebilirsiniz fakat erkeğin narsisistik yapılanması o kadını kullanmaya yönelecektir, Bu yazıyı okuyorsanız belki de bir erkek olarak başınıza gelmiştir. İlk başta çok sevildikleri halde, terk edilme sıkça karşılaşılan bir durumdur. Genellikle bu erkekler, kadın seviyor diye karşılık vermezler, kötü davranırlar ve sonunda terk edilirler. Üstüne bir de “neden” diye sorarlar.

  İlişkide kalan erkek bir süreden sonra istemese de bağlanır. Yani kimse yoksa o zaman takılayım düşüncesi hatalıdır. İlişki sonunda bağımlı olursunuz onca zaman hiçbir kadınla flört etmediğiniz için şiddetli bir ayrılık acısı yaşamanıza ve onu geç atlatmanıza neden olur.

  Diğer taraftan bunu gösteren sizseniz daha da kötüdür. Tipik bir beta stratejisi ve eşitlik safsatasıdır. Kadınların tehlikeli erkeklere arzu duyduğunu geçmişte anlatmıştık. Hatta, erkekler aşırı sevgi gösterdikçe kadında anksiyete yaratabilir ve ilişkileri daha hızı sona erer. Birçok kadın “sadece beni bulabildiği için birlikte” şeklinde düşünebilir. Asıl önemli olan, sizin onun gözünde ne kadar değerli olduğunuzdur ve bunu sevgi göstererek karşılayamazsınız. Erkek de gerçekten çok sevebilir ve ilişki harika olabilir, ancak genellikle yapılan hata; bu sevginin karşılıksız olduğunun zannedilmesidir. Hiçbir sevgi karşılıksız değildir!

  Erkekler, sevdikleri kadını koruma içgüdüsüyle kolay kolay vazgeçmez ve bağlanırlar. Coolide etkisi diye bilinen yeni kadınlar gördüğünde artan arzu nedeniyle aldatmalar ortaya çıkabilir. Özellikle evde bulamadığı ilgiyi dışarıda aramaya ve heyecanı orada bulmaya çalışabilirler. Bu nedenle, erkeklerde aldatma istatistikleri daha yüksektir fakat bu vazgeçerek yeni bir kadınla duygusal bağ kurma eylemi değildir. Durum biraz da avcılığa benzer. Kendilerinin çekici olduğunu kanıtlamaya çalışırlar.

  Kadınlar için ilişkiler iş anlaşması gibidir

  Erkekler sevgilerini karşılıksız olarak verebilirler (ya öyle zannederler). Çoğu erkekse çok daha azına karşı fazlasını verir, ancak kadınlar bu sevgiyi genellikle sadece çocuklarına karşı hisseder. İlginç bir paradoks olarak çocuklarına karşılıksız verdiği sevgiyi, ileride aşık olduğu erkekten karşılıksız bekler. İlişki, kadınlar için iş gibidir. Eğer siz ilişkinin gerektirdiği anlaşma koşullarını yerine getiremiyorsanız, kadının isteği zamanla azalır. Bu bilinçli bir tercih değildir. Birçok erkek için anlamsız görünen tartışmaların sebebi budur.

  Örneğin, üniversiteden mezun oldunuz ve iş arıyorsunuz, ancak bulamıyorsunuz veya gelen her işi kabul etmiyorsunuz çünkü bir beklentiniz var. Kadınlar bunu şöyle algılayabilir: “İş bulmak istemiyor, çünkü beni istemiyor, beni sevmiyor ve evlenmek zorunda kalacağım.” Bu düşünce zamanla şu şekle dönüşebilir: “O bunu yapmış olmalı çünkü beni istemiyordu, o zaman ben de onu istememeliyim.” Bu rasyonelleştirme sonunda “Doğru kişi mi?” sorusu ve ayrılma kararıyla sonuçlanabilir. Kadın kararını kolaylaştırmak için olayları büyütme eğilimindedir. Eğer hataya düşerseniz, gün sonunda ayrılığı kolaylaştırmış olursunuz.

  Sonuç olarak, sizin ne kadar sevdiğiniz önemli değildir, asıl önemli olan sizin ona ne kadar çekici geldiğiniz ve kendinizi ne kadar arzulattığınızdır. Bu da pazarlıkla gerçekleşmez. İşte o zaman gidip kötü bir dönemde “Seni kimse benim kadar sevemez, sana aşığım” demek yerine, “Sen daha iyilerini hak ediyorsun, belki bir süre görüşmemeliyiz” demek daha etkilidir ve sağlam bir etki bırakır. Çünkü kadın, düşüncelerini rasyonelleştiremeden bir şekilde o adamdan vazgeçemez. Özetle; erkeğin sürprizler yapması, kendini sürekli geliştirmesi, kadının rahatsız olduğu konularda farklı yaklaşımlar denemesi ve kadının sevgisinin karşılıklı olduğunu fark etmesi önemlidir.

  4.6 42 votes
  Makaleyi puanlamayı unutmayın.

  İlişkiler Üstüne Maskülen Tespitler sitesinden daha fazla şey keşfedin

  Son gönderilerin e-postanıza gönderilmesi için abone olun.

  Subscribe
  Bildir
  guest

  35 Yorumlar
  Inline Feedbacks
  View all comments
  Hakan
  Ziyaretçi
  Hakan
  2024-04-11 4:23 PM

  (#162785337)merhaba, geçenlerde bir kadınla tanıştırıldım o 35 ben 36 yaşındayım, istanbul’da yaşıyor instagram da aktif ama öyle aşırı takipçisi yok, vatsap yazdığın gibi son görülme falan hep kapalı, arkadaşlarının dediğine göre üniversiteden beri sevgilisi olmamış, din baskısı yok kadında pek dindar biri değil, çirkin falan da değil ki olsa ne… Read more »

  Hakan
  Ziyaretçi
  Hakan
  2024-04-11 9:03 PM
  Reply to  Karanlikruya

  Anlıyorum hocam ama yaş itibariyle 30 yaş altı bir kadınla bu saatten sonra birlikte olmam pek mümkün görünmüyor, gençliğimde tanıdığım epey kadın oldu ama ciddi bakmadım hiç birine, son ilişkim ciddiydi o da olmayınca bu yaşa kadar geldim, bu yaştan sonra napayım bende bilmiyorum, çevremde muhafazakar kadınlar var onlardan birini… Read more »

  kaan
  Ziyaretçi
  kaan
  2024-04-12 4:06 AM

  Merhaba, bu konuyla alakalı merak ettiğim bir şeyler var, cevaplarsanız sevinirim.25 yaşında bir erkeğim ve benim 2 yıllık bir ilişkim oldu, toplam 3 kere ayrıldık ilişkide ve genelde 3-4 ay sürdü bu ayrılıklar.Neyse, her defasında ben ayrıldım ve geri dönmeye çalışan hep o olmuştu.Her ayrılmak istiyorum deyişimde sanki dünyanın sonuymuş… Read more »

  SpidyGonzales
  Ziyaretçi
  SpidyGonzales
  2024-04-12 12:49 PM

  merhaba,2 senelik ilişkimden 1 ay önce ayrıldın no contact sonrası geçen günlerde yolda karşılaştık normal selamlaştık ve yoluma devam ettim . yarım saat sonra aradı ve ona ayrıldıktan sonra bir fotograf geldiğini söyledi bir kızla samimi oldugum bir fotografmış ama bu gerçek değil. daha sonra benden intikam almak için daha… Read more »

  35
  0
  Would love your thoughts, please commentx

  İlişkiler Üstüne Maskülen Tespitler sitesinden daha fazla şey keşfedin

  Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

  Okumaya devam et